Bez kategorii

Kobieta w Polskiej gastronomii…. od kuchni

kobietawgastronomii

 

Kobieta w Polskiej gastronomii

Kucharka albo pomoc kuchenna, tym są najczęściej nazywane kobiety pracujące na kuchni. Jednak ta niepozorna nazwa kryje za sobą ogrom pracy dokładnie takiej samej jaką wykonują mężczyźni.
Nie obce jest nam targanie dziesięciokilogramowych worków z ziemniakami, albo pięciolitrowej zupy w garnku.

Kobiety w kuchni odznaczają się nie tylko wytrzymałością psychiczną ale też fizyczną. Kucharka jak każda kobieta co miesiąc zmaga się z okresem, który sam w sobie jest uporczywy, nie mówiąc już kiedy musisz przetrwać dwunastogodzinną zmianę podnosząc ciężkie worki czy robiąc przy nagrzanym piecu. Czy kogoś obchodzi to jak się czujesz? No nie bardzo, a praca musi być wykonana. Połykasz tabletkę zagryzasz zęby i działasz dalej. Po pracy oczywiście wracasz do domu i musisz pozmywać naczynia, które nagromadziły się w ciągu dnia, pobawisz się z dziećmi , robisz kolację. Nim się obejrzysz musisz kłaść dzieci, i sama chętnie byś padła chociażby na mokrym od kąpania dywaniku. Jednak czeka Cię jeszcze zrobienie obiadu na następny dzień, nie wspominając już o hurtowo nagromadzonym koszu z brudnym praniem.

Jest jednak iskierka nadziei, przecież wg kodeksu pracy po dwunastogodzinnej zmianie w pracy należy następny dzień wolny.

Niestety, gastronomia rządzi się innymi prawami.

My kobiety jesteśmy niewyobrażalnie silne, przetrwamy wiele. Nie straszne jest nam usmażenie trzystu naleśników na pięciu patelniach jednocześnie, wnoszenie na piętro worków pełnych cebuli. Robienie przy piecu nagrzanym do dwustu stopniu. Bywa ciężko, nie raz nie dwa lecą łzy, w głowie masz obraz tego, że nie dasz rady. A jednak, mimo wszystko, po nieprzespanej nocy, po kłótni z szefem, podczas bolącego okresu robisz swoje i to jak najlepiej potrafisz.

Więc jeśli widzisz takową Panią w fartuchu robiącą ci pizze lub lasagne w porze obiadowej to przypomnij sobie co napisałam i doceń jej pracę

pozdrawiam!

 

 

 

 

Lifestyle

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s